Příběhy zaměstnanců

Seznamte se s některými z našich kolegyň a kolegů a nechte se inspirovat jejich příběhy. Proč pracovat v Alcadrainu.

Eva Prokopová
Vedoucí školicího střediska

Do Alcadrainu jsem nastoupila v roce 2003 jako asistentka paní ředitelky a pana ředitele. V roce 2009, kdy vzniklo školicí středisko, jsem byla na rodičovské dovolené. Ale i v tomto období jsem úzce spolupracovala s vedením na projektech firmy. Když mi pak byla po návratu do práce nabídnuta pozice vedoucí školícího střediska, neváhala jsem ani minutu a řekla ano. Byla to pro mě obrovská čest. Hned v září, kdy jsem nastoupila, jsem převzala projekt výuky angličtiny a připravovala Alca Days pro zahraniční klientelu. Za sebou mám spolupráci na projektu v Nitře, přestavby administrativní budovy a školicího střediska nebo výstavby haly C. Je však důležité zmínit, že bez sehraného týmu výborných kolegů by nic z toho nešlo.

Iveta Abrahamová
Vedoucí oddělení účtárny

V Alcadrainu pracuji od samého začátku, tedy něco přes 20 let. Nastoupila jsem na pozici účetní. Jelikož naše společnost roste rychlým tempem, tak už zde není pouze jedna účetní, ale rovnou celý tým a já nyní zastávám funkci vedoucí oddělení účtárny. Mám to štěstí, že zaměstnání je zároveň mým koníčkem, takže práce ve firmě mě velmi baví. Na Alcadrainu oceňuji, že je to od prvopočátku dynamická, stabilní a neustále se rozvíjející se firma. Majitelé kladou důraz nejenom na kvalitu, inovaci výrobků a spokojenost zákazníků, ale dbají i o ochranu životního prostředí. Krásná a udržovaná příroda v Oboře Obelisk je toho důkazem.

Stanislava Bařinová
Pracovník oddělení kvality

Do společnosti Alcadrain jsem nastoupila v roce 2011 po přestěhování z jižních Čech. Alcadrain jsem si vybrala, protože je to stabilní a úspěšná česká firma v místě mého bydliště. Začínala jsem na pozici operátorka montáže modulů a po dvou letech jsem přestoupila na lisovnu. V roce 2015 jsem dostala nabídku pracovat na oddělení kvality pro lisovny. Své znalosti jsem si prohloubila na mnoha školeních, v poslední době například v oblasti metrologie, kde nyní spravuji agendu měřidel ve firmě. Ráda se účastním také firemních akcí, zejména bych chtěla zmínit dračí lodě. Tady totiž člověk zažije spoustu legrace a sportovního vyžití.

Milan Naniáš
Operátor CNC

Do firmy jsem nastoupil v lednu 2015 na pozici obsluhy lisu. Poté jsem působil ještě na obsluze ohraňovacího lisu a nyní jsem zakotvil na obsluze pracoviště OROBIA. Alcadrain jsem si vybral proto, že je to silná a stabilní společnost. Společnosti jsem ale vděčný také za to, že mi dala šanci pracovat na strojích, na kterých jsem nikdy před tím nepracoval, kdy v úvodu mi hodně pomohli starší kolegové. Na Alcadrain tedy oceňuji možnost profesního rozvoje.

Jan Hrnčíř
Skladník výroby

V Alcadrainu jsem začal pracovat v lednu 2017 na pozici skladníka výroby. Postupem času jsem se vypracoval na zástupce vedoucího skladu. Společnost jsem si vybral kvůli silnému zázemí, tedy mám jistotu práce, ale rovněž z důvodu, že mi ji doporučil můj kamarád, který zde pracuje. Pozitivně vnímám skvělý kolektiv u nás na hale, ale rád vzpomínám také na společné akce, zejména Garden Party, kde je vždy celá firma. V rámci mé pozice se mi líbí různorodost práce, kdy každý den je jiný a čas tak utíká rychleji. Nelze opomenout také benefity, které Alcadrain svým zaměstnancům nabízí.

Stanislav Sedláček
Operátor nástrojárny

Do firmy jsem nastoupil ke konci roku 1998 jako nástrojář a na této pozici působím dodnes. V nástrojárně obsluhuji brusku na kulato a brusku na plocho. Jsem rád, že můžeme pracovat na nejmodernějších strojích, protože se tím stále zdokonaluje výroba a celý proces práce je daleko přehlednější. Vždy také rád vzpomínám na firemní akce, kde se dozvíme, jak se firmě daří nebo jaké měla v daném roce úspěchy. Na těchto setkáních se tak člověk nejen pobaví, ale dozví se i nové informace.

Video